Datça'ya Ulaşım


Kara Yoluyla Ulaşım ?

Dalaman havaalanindan gelişlerde: Taksi ile direk Datça'ya gelebilir veya Marmaris'den her saat başı kalkan minibüslerle Datça'ya ulaşabilirsiniz. Datça’ya karayolundan; Muğla-Marmaris duble yolu ile rahat bir şekilde ulaşmak mümkündür.

İzmir üzerinden Aydın otobanını takip ederek Marmaris’e kadar geldikten sonra yaklaşık 1 saatlik yol kalıyor. 60 dakika kadar araçla yol aldıktan sonra Marmaris’ten Datça’ya ulaşılması zor olmuyor. Datça yolu virajlı bir yoldur. Güvenliğiniz için emniyet kemerlerinizi takmayı unutmayın. Datça' ya Marmaris kalkışlı minibüs seferleri de bulunmaktadır. Muğla veya Marmaris otogarından ulaşım sağlamak mümkündür. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerden direk otobüs seferleri de bulunmaktadır.

Hava ve Deniz Yoluyla Ulaşım ?

Bodrum Havaalanına gelip, Bodrum'dan Datça'ya gelen feribot seferlerini kullanabilirsiniz. Haziran ayında hizmet vermeye başlayan feribot seferleri için rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Aynı şekilde Dalaman havaalanına gelip, oradan karayolu üzerinden Datça'ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mesafeler

Datça - Marmaris : 70 Km
Datça - Bodrum : Feribot ulaşımı ile 1 Saat
Datça - Ankara : 825 KM
Datça - İstanbul : 882 KM
Datça - İzmir : 342 KM
Datça - Simi ve Rodos : 3 Gün Feribot Ulaşımı

Aşağıdaki Google haritası üstünde bulunduğunuz il adını yazınız ve yol tarifinizi alın.
Google Maps size bulunduğunuz noktadan itibaren Datça' ya ulaşana kadar yol tarifini yapıcaktır.